בבית לאחר הטיפול:

צרו קשר:

או התקשרו:

ניווט מהיר:

בבית לאחר הטיפול:

העיקרון המרכזי שעליו צריך להקפיד לאחר הטיפול הוא פשוט הפחתה למינימום של הסיכוי להידבק בזיהום חיידקי או של גירוד האיזור בזמן שהגלדים נוצרים.

הידוק העפעף לאחר הטיפול במהלך שלושת הימים בזמן שיש נפיחות מורכב מהנקודות הבאות:

עשו:

 • שטיפת האיזור עם סבון נייטרלי (ישנם כמה סוגים בשוק) פעמיים ביום, בלילה לפני השינה ובבוקר מיד לאחר שקמים. שטפו את האיזור בעדינות ככל שאפשר. שטפו עם הרבה מים קרים (אל תשתמשו במים חמים או פושרים לשטיפה). יבשו את האיזור בעזרת מגבת נקייה, טפחו על האיזור בעדינות אבל בלי לשפשף. שטפו את איזור העפעף במהלך היום רק במידה והאיזור נחשף ללכלוך או לאבק.
 • וודאו שהמצעים במיטה שלכם נקיים מאוד ונסו למזער מגע עם חיידקים בזמן השינה.

אל תעשו:

 • אל תשתמשו באיפור מכל סוג שהוא.
 • אל תגעו בעפעפיים שלכם (או באיזור המטופל באופן כללי) עם הידיים שלכם. במקרה של שפשוף בטעות או מגע, שטפו את האיזור מיידית לפי ההנחיות המצוינות למעלה.
 • אל תשתמשו בקרמים מכל סוג שהוא. השימוש בקרמים יכול להוביל להתרבות החיידקים, עיכוב בהחלמה והשפעות שליליות נוספות. השימוש בקרמים לא מתאימים יכול להוביל לזיהומים, במיוחד אם נעשה בהם שימוש לפני שהגלדים נוצרים.
 • אל תשתמשו במארזי קרח בבית מכיוון שזה עלול לגרום לכך שהאיזור יבוא במגע עם חיידקים. השימוש במארזי קרח יכול להיות מרגיע אבל הסיכון הנלווה שהאיזור יבוא במגע עם חיידקים יכול להיות מזיק יותר מאשר מועיל.

לאחר הטיפול בזמן שהגלדים נוצרו באיזור.

 • הימנעו מלחטט בגלדים.
 • הימנעו מחשיפה לשמש.
 • הימנעו משימוש בקרמים ובאיפור.

הטיפול אחרי שהגלדים נשרו.

האיזור יהיה מעט ורוד ורגיש. בזמן מריחת קרמים, אתם יכולים להרגיש תחושת עקצוץ.

 • מרחו קרם הגנה מלאה מהשמש כל יום לפני שאתם יוצאים החוצה לשמש.
 • אם אתם משתמשים באיפור, מרחו קרם הגנה מלאה מהשמש על האיזור שטופל לפני מריחת האיפור.
 • הימנעו מחשיפה ישירה לשמש לפחות שלושה חודשים לאחר הטיפול האחרון. חשיפה מוקדמת לשמש, אפילו כאשר אתם נמרחים בקרם הגנה יכולה להעלות את הסיכוי לפיגמנטציה מוגברת.

תהליך ההחלמה

סקירה של התקדמות ההחלמה

יום 1. הנפיחות מגיעה לשיאה ביום שלאחר הטיפול. חלק מהלקוחות עלולים להתקשות בפתיחת העיניים שלהם ברגע שהם מתעוררים בבוקר הראשון שלאחר הטיפול. במהלך היום, הנפיחות תפחת מעט בהדרגה. חוסר נוחות, כאב, ושחרור כמות קטנה של נוזל יכולים להתרחש אבל זה רגיל.

יום 2. הנפיחות היא אותו הדבר או פוחתת מעט לאחר היום הקודם (יום 1). הנפיחות מגיעה לשיאה מיד לאחר שקמים בבוקר ופוחתת בהדרגה במהלך היום. לפעמים, הנפיחות מתפשטת גם לשקי-העיניים. אפילו אם טיפול אסתטי של פלסמה לא בוצע על העפעפיים התחתונים, זה רגיל מכיוון שהעפעף העליון מתקשר עם העפעף התחתון וחלק מהנוזלים בתוך העפעף העליון יכולים להתפשט לשקי-העיניים. זה רגיל, והנפיחות הלא רצויה הזו של העפעף התחתון תפחת במהלך הימים הבאים.

יום 3. הנפיחות אמורה לפחות באופן שנראה לעין והכתמים באיזורים שבהם נעשה שימוש בפלסמה החשמלית יהפכו לגלדים. אסור לחטט בגלדים והם אמורים לנשור בזמן שלהם ובכוחות עצמם. חוסר הנוחות המורגשת במהלך יום 1 ויום 2 צריכה לפחות באופן משמעותי. ביום השלישי שלאחר הטיפול, לא צריך להיות מורגש כאב נוסף. עבור אותם אנשים שסבלו מנפיחות של שק-העין, הנפיחות עדיין תלווה אותם ביום השלישי.

יום 4. לא צריך להרגיש חוסר נוחות או כאב כלשהם במהלך היום הרביעי שלאחר הטיפול. יכול להיות שחלק מהנפיחויות הקטנות הנותרות עדיין יהיו על העפעפיים העליונים. כאב או חוסר נוחות לא צריכים להיות מורגשים יותר.

יום 5. כל הנפיחות צריכה לפחות וחלק מהגלדים עדיין יכולים להימצא. הנפיחות הקטנה של שקי-העיניים צריכה להיעלם לגמרי.

יום 6. הגלדים צריכים לנשור. ברוב המקרים, במהלך היום השישי, אנשים יתקשו לומר האם בוצע בפנים שלהם טיפול אסתטי כלשהו.

יום 7. כמעט כל הגלדים צריכים לנשור. בנקודה זו, זה בסדר להתחיל להשתמש בקרם הגנה מלאה מהשמש ולהשתמש באיפור כרגיל.

שבוע 2. למרות שהאיזור החלים, הוא עשוי להיות רגיש יותר למגע מכרגיל ואנשים יכולים להרגיש תחושת עקצוץ בזמן מריחת קרמים או שטיפה רגילה של המקום. האיזור יכול להיראות ורוד יותר מכרגיל.

שבוע 3 ו-4. האיזור המטופל יכול להיות עדיין רגיש מעט וורוד יותר מאיזורים שלא טופלו.

עשוי לעניין אותך:

בבית לאחר הטיפול:

בבית לאחר הטיפול: העיקרון המרכזי שעליו צריך להקפיד לאחר הטיפול הוא פשוט הפחתה למינימום של הסיכוי להידבק בזיהום חיידקי או של גירוד האיזור בזמן שהגלדים

לקריאת המאמר